استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسیبه گزارش خبرنگار استدیو، نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور صبح امروز پنجشنبه ۱۷ اسفند با حضور سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی، دیگر مسئولان قرارگاه راهیان نور و جمعی از اصحاب رسانه در ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد.

سردار ادیبی در این برنامه با اشاره به اینکه آمار زائرانی که به اردوهای راهیان نور آمده اند طی هشت سال گذشته، ۱۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: طی بررسی های انجام شده در ایام اوج سفرهای راهیان نور، در ایام اوج این سفرها، ۸۴ درصد زائران در قالب کاروان و ۴۶ درصد هم با خودروهای شخصی به مناطق عملیاتی جنوب می روند. آمار و بررسی ها هم نشان می دهند که بازدیدها از مناطق عملیاتی جنوب، نسبت به سال گذشته سیری صعودی را طی کرده است.

وی افزود: بررسی انجام شده نشان می دهد زائران خارجی که به این اردوها آمده اند، از ۵۳ کشور مختلف بوده اند. از زائران داخلی هم ۷۰ درصد در مقطع سنی ۱۵ تا ۳۰ قرار داشته اند که از این تعداد هم ۷۰ درصد، دارای مدرک دانشگاهی یا تحصیلات حوزوی بوده اند. در نظرسنجی انجام شده هم ۹۰ درصد زائران از عملکرد راویان و خادمان شهدا راضی بودند. ۸۰ درصد هم درخواست داشتند که به عنوان خادم شهدا فعالیت کنند. ۶۰ درصد از زائران هم در ارزیابی کالاهای فرهنگی ارائه شده در اردوها، گزینه مناسب را انتخاب کردند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور همچنین گفت: شورای سیاست گذاری راهیان نور موجب وحدت و همدلی جهت بسترسازی حضور مردم در مناطق عملیاتی خواهد شد.

ادیبی بیان داشت: یکی از موضوعاتی که به طور جدی در ستاد راهیان نور بررسی می شود، تاثیرگذاری در فضای عمومی کشور و تربیت سرمایه انسانی متناسب با نیازهای کشور است. هدفمان از این بررسی ها، این است که فضا برای تربیت جوانان فراهم شود و همچنین تفکر بسیجی در ابعاد مختلف نهادینه شود. استمرار روحیه جهادی در جامعه هم یکی از مسائلی است که در جلسات راهیان نور درباره اش بحث می کنیم.

در بخش دیگری از این برنامه، از اسناد ثبت ملی ۱۲ یادمان دفاع‌مقدس، معرفی شهید شاخص سال ۱۳۹۷، شعار سال راهیان نور، مجموعه تولیدات فرهنگی ستاد مرکزی راهیان نور که در قالب کتاب، بروشور، نقشه جامع راهیان نور خوزستان  … تهیه شده بودند، رونمایی به عمل آمد. در این آیین همچنین آغاز به کار رادیو بهاران نیز اعلام شد.

امکان نظر دهی وجود ندارد.