استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسیبه گزارش خبرگزاری استدیو به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران، سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در نشست سراسری مدیران و  نمایندگان سراسر کشور این صندوق که امروز و به منظور آشنایی بیشتر نمایندگان صندوق اعتباری هنر در استان ها با خدمات و تسهیلات صندوق برگزار شد، تاکید کرد: در حال حاضر افزایش مبلغ طرح تکریم و مستمری صندوق اعتباری هنر در سال جدید در اولویت است.

وی در عین حال با اشاره به دیگر خدمات ارائه شده از سوی صندوق در سال ۹۶ تصریح کرد: از سال ۸۳ تا ۹۶، تنها ۲۰ هزار هنرمند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر قرار گرفته بودند که خوشبختانه به همت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این رقم درسالجاری با افزایش ۶۰ درصدی به ۳۲ هزار نفر رسیده است.

مدیر عامل صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران با اشاره به ابلاغ سیاست های دولت دوازدهم به این صندوق مبنی بر حمایت ویژه از اصحاب فرهنگ و رسانه متذکر شد: بنابر نگاه رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و در جهت تحقق این سیاست فصل جدیدی در ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر به هنرمندان آغاز شده است.

سیدزاده اصلی ترین وظیفه صندوق اعتباری هنر را پوشش سراسری بیمه تامین اجتماعی هنرمندان دانست و افزود: بیمه تامین اجتماعی نیازی حیاتی برای یک هنرمند تلقی می‌شود.

وی  همچنین در ادامه درباره تسهیلات و ارائه کمک هزینه به هنرمندان اذعان داشت، روند و نحوه تخصیص تسهیلات و وام‌های پرداختی به اعضا تغییرات کلی داشته و سعی شده به مطالبات اعضای صندوق در استانها بیشتر از قبل پرداخته شود.

مدیر عامل صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران در عین حال با اشاره به ارائه خدمات بیمه تکمیلی صندوق در سالجاری متذکر شد: خدمات بیمه تکمیلی امسال صندوق با ارائه سه طرح مختلف بی نظیر بوده به نحوی‌که این امکان برای یک هنرمند فراهم شده بود که با پرداخت ۶۰ هزار تومان از خدمات بیمه تکمیلی درمان طی یکسال بهره مند شود.

بر اساس این گزارش، در ادامه این نشست قرار است به مواردی چون روند توسعه پوشش بیمه تامین اجتماعی در استانها، افزایش ارائه تسهیلات به هنرمندان و روش استفاده از سامانه الکترونیک بیمه تکمیلی صندوق (بیمانو) پرداخته شود و در عین حال در این نشست توضیحات کاملی در خصوص ارائه تسهیلات، مطالبات و امور رفاهی و خدمات در حوزه اعضاء ارائه خواهد شد.

امکان نظر دهی وجود ندارد.