استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسیبه گزارش خبرنگار استدیو، مراسم پایانی دهمین دوره جشنواره داستان انقلاب روز دوشنبه ۲۰ فروردین در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

این در حالی است که امسال نیز همانند سال گذشته برای این مراسم ادبی که تنها جشنواره ادبی در حوزه داستان نویسی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود کاندیدایی برای دریافت جایزه اعلام نشده است.

دهمین جشنواره داستان انقلاب که در این دوره با دبیری منیژه آرمین برگزار می‌شود، پیش از این قرار بود در دهه فجر سال گذشته برگزیدگان خود را اعلام کند که این موضوع به تعویق افتاد.

در این دوره جشنواره داستان انقلاب (جایزه امیرحسین فردی)، وحید نیکخواه آزاد، علی‌اصغر عزتی پاک و محسن پرویز آثار بخش نوجوان و راضیه تجار، مصطفی جمشیدی و حسین فتاحی آثار بخش بزرگسال را ارزیابی و داوری می کنند.

این جشنواره که دبیری علمی آن را منیژه آرمین برعهده دارد، موضوعاتی همچون مسائل و رویدادهای سال‌های قبل از انقلاب و روزهای پیروزی انقلاب و پس از آن تا امروز همچون دفاع مقدس، کودتای نوژه، حادثه طبس، منافقین، فتنه‌ها و ترورها، خیزش سال ۴۲ و تبعید امام، کودتای سال ۳۲، استکبارستیزی، هویت ملی و تأثیر انقلاب اسلامی در منطقه و کشورهای اسلامی و موج بیداری اسلامی، دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، نقش رهبری انقلاب اسلامی در وحدت و انسجام ملی و هدایت جریان‌های استکبارستیزی و غرب‌زدگی مسلمانان جهان با تأکید بر هویت اسلامی و هویت ملی را دربرمی‌گیرد.

امکان نظر دهی وجود ندارد.