استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسیبه گزارش خبرگزاری استدیو به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران،   با توجه افزایش تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های ایران باستان و مزوه دوران اسلامی و پیرو دستور رییس سازمان میراث فرهنگی ساعت بازدید از موزه‌ها افزایش یافت.

فروش بلیط هر دو موزه ایران باستان و موزه باستان شناسی و هنر اسلامی ایران هر روزه تا ساعت ۲۰ شامگاه ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر  آمار بازدیدکنندگان نمایشگاه لوور طی ۲۱ روز گذشته به ۴۷۳۹۸ هزار نفر رسیده است. از روز اول فروردین تاکنون میانگین تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه موزه لوور در تهران و نمایشگاه عکس‌های زنده یاد کیاررستمی با عنوان به من نگاه کن بیش از پنج هزار نفر بوده است.  حداکثر تعداد بازدیدکنندگان از این دو نمایشگاه در چند روز اخیر به مرز ده هزار نفر نیز رسیده است.

از آثار پربازدید در نمایشگاه موزه لوور می توان به مجسمه فرشته نگهبان آرامگاه قلب فرانسیس دوم اثر فرمین روسل، پیکرتراش مشهور فرانسوی، مجسمه مینرو مشهور به اورسه در بخش تولد یک موزه، مجسمه نشور از معبد خنوم در الفاننتین مصر از دوره سلطنت آپری، مجمسه ابوالهول با نام فرعون هاکوراز سلسله بیست و نهم، مجسمه هوروس به شکل شاهین، مجسمه گودا از دوره سومر نو، درفش مفرغی لرستان و تبر کتیبه دار چغازنبیل به عنوان دو اثر ایرانی، سنگ مزار مرمری با نام فیلیس از جزیره تاسوس یونان، مجسمه مفرغی موسوم به دیانای نمی ایتالیا، پرتره ساسکیا اثر رامبراند، نقش برجسته مرمری ایزد استدیو در حال کشتن گاونر از لبنان، مجسمه مریم عذرا و کودک از لورن فرانسه هستند.

این دو نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر قابل بازدید هستند. نمایشگاه موزه لوور در تهران تا ۱۸ خرداد و نمایشگاه  به من نگاه کن تا ۳۱ فروردین همه روزه به روی بازدید کنندگان باز هستند.

امکان نظر دهی وجود ندارد.