استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی


به گزارش خبرنگار استدیو، بارندگی‌های شب گذشته در پایتخت و شهرهای اطراف، به بخش‌هایی از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که امسال دوباره به مصلای تهران در مرکز شهر بازگشته، آسیب وارد کرد و در چند محل، آب به محل استقرار ناشران نفوذ کرد.

تصاویر مخابره شده از مصلای تهران نشان می‌دهد که آب حتی به قسمت‌های مسقف مصلی از جمله شبستان هم که محل استقرار ناشران عمومی است، نفوذ کرده و خسارت‌هایی به دکورها و محموله‌های انتقال یافته ناشران به شبستان وارد کرده است.

هنوز از میزان خسارت واردشده به ناشران و غرفه‌های آنها، اطلاعاتی به دست نیامده است و تلاش خبرنگار استدیو برای پیگیری این موضوع از مسئولان اجرایی نمایشگا سی و یکم، تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.

نفوذ آب به بخش‌هایی از محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی در حالی اتفاق می‌افتد که یکی از دلایلی که منجر به اتخاذ تصمیم از سوی شورای سیاستگذاری این نمایشگاه برای بازگشت دوباره به مصلی (از شهر آفتاب) شد، آمادگی پائین برخی از ابنیه و سازه‌های نمایشگاهی در شهر آفتاب در زمان بروز حوادث طبیعی از جمله باران بود.

بنا بر اعلام مسئولان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امسال و در دوره سی و یکم این رویداد و با افزوده شد رواق‌های شرقی و غربی به فضاهای قابل استفاده در این نمایشگاه، بیش از ۷۵ درصد ابنیه و سازه‌های نمایشگاهی در فضاهای مسقف برپا شده است.

امکان نظر دهی وجود ندارد.