استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسیبه گزارش خبرنگار استدیو، محمدرضا صفارپور امروز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق آمار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان، افزون بر سه هزار شهید خوزستانی در دزفول متولد شده اند که برخی از آنها از سایر شهرها و با گردان های دیگر وارد جبهه شده و در فهرست شهدای بنیاد شهید دزفول ثبت نشده اند.

وی افزود: تعداد شهدای شهرستان دزفول بالغ بر دو هزار و ۶۰۰ شهید است که در دوران انقلاب و عملیات مختلف در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

صفارپور در خصوص آخرین وضعیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز گفت: فاز نخست این مرکز افتتاح شده و عملیات اجرایی فاز دوم آن که شامل ساخت زیرزمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس می باشد در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

جانشین مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول افزود: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس دزفول در ضلع شرقی این مرکز احداث خواهد شد و زیرزمین این مرکز نیز نیازمند موزه آرایی است.

صفارپور بیان کرد: برای اجرای فاز دوم این مرکز افزون بر ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. 

به گزارش خبرنگار استدیو، باغ موزه دزفول واقع در مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهرستان در زمینی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع ساخته شد. ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول از سال ۱۳۷۸ در زمینی به مساحت ۱۶ هزار و ۴۲۰ متر مربع آغاز شد و برای اجرای فاز نخست این مرکز ۴۰ میلیارد ریال هزینه شد.

مردم دزفول علاوه بر پشتیبانی از رزمندگان اسلام با اعزام فرزندان خود به جبهه های نبرد نقش مهمی در پیروزی رزمندگان اسلام داشتند. مردم دزفول دو  هزار و ۶۰۰ شهید و افزون بر چهار هزار جانباز تقدیم کرده اند که از این تعداد ۸۰۰ نفر جانباز موشکی،۷۰۰ نفر جانباز اعصاب و روان،۳۵۰ نفر جانباز شیمیایی،۲۰ نفر قطع نخاع و ۱۵۰ نفر جانباز قطع عضو هستند.

امکان نظر دهی وجود ندارد.