استدیو تیپس

یک سایت دیگر با وردپرس فارسیجمشید حمزه‌زاده ضمن اعلام این آمار به خبرنگار استدیو گفت: این افزایش آمار اقامت‌ها در استان‌ها نشان می دهد که استان‌ها نسبت به سال گذشته با ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش اقامت در هتل‌ها رو به رو شده اند. بیشترین اقامت در هتل‌ها مربوط به استان‌های گیلان و اردبیل بوده است و  آمار اقامت در هتل‌های استان‌های هرمزگان، قم، کرمانشاه و خوزستان نیز کاهش داشته است.

وی ادامه داد: معمولا هتل‌های پر ستاره زودتر از هتل‌های دیگر پر می شوند این آمار تنها مربوط به هتل‌های کشور است. امسال در مجموع ما با افزایش اقامت مسافر در هتل‌ها رو به رو بودیم. همچنین در نوروز امسال هتل‌ها هیچ افزایش نرخی نداشتند بلکه برخی از هتل‌ها در برخی استان‌ها از ده تا ۵۰ درصد تخفیف نیز ارائه کردند. از جمله تعدادی از هتل‌های استان اردبیل که تخفیف ۵۰ درصدی داشتند.  

حمزه‌زاده گفت: از تاریخ ۲۱ فروردین تا ۲۸ فروردین ماه به کسانی که در طول ایام نوروز خدمت کرده اند و نتوانسته اند از فرصت تعطیلات استفاده کنند و سازمان میراث فرهنگی به آن‌ها نوروز بانان بی نوروز می گوید تخفیف ۸۰  درصد برای اقامت در هتل‌ها داده خواهد شد. منتها لزوما نه همه هتل‌ها بلکه هتل‌هایی که اسامی آن‌ها به سازمان میراث فرهنگی اعلام خواهد شد این هتل‌ها باید ظرفیت پذیرش این مهمانان را نیز اعلام کنند ما نمی‌توانیم همه هتل‌ها را الزام به این کار کنیم اما بسیاری از آن‌ها تمایل دارند که تخفیف زیادی به این افراد بدهند. ما اسامی هتل‌ها و میزان ظرفیت شان را در روزهای آینده به سازمان میراث فرهنگی اعلام می‌کنیم.

امکان نظر دهی وجود ندارد.