حضرت زینب کبری(س) الگوی حقیقی ایمان و ولایت‌پذیری است


گروه سیاست و اقتصاد – امام جمعه اراک با اشاره به 5 جمادی‌الاول سالروز ولادت حضرت زینب(س)، گفت: حضرت زینب(س) الگوی ایمان، قرآن، ولایتمندی و ولایت‌پذیری است، روشنگری‌های حضرت زینب درسی برای مسلمانان و جهان اسلام بود، صبر و شکیبایی این بانوی بزرگ اسلام باید برای همه زنان و مردان مسلمان الگو باشد.

به گفته استدیو از استان مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های امروز نماز جمعه اراک، با اشاره به قیام مردم قم در 19 دی سال 46 اظهار کرد: مقام معظم رهبری در خصوص این رخداد بیانات بسیار مهم و روشنگری داشتند و فرمودند که محاسبات آمریکایی‌ها غلط و بچه‌گانه است، آمریکایی‌ها فکر کرده‌اند که با تحریم‌ها می‌توانند با ایجاد فشار اقتصادی، مردم ایران را از پای درآورند.
وی افزود: آمریکایی‌ها برای رسیدن به اهداف خود منافقان را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته‌اند، اما در این شرایط مردم ایران هوشیارانه و آگاهانه در برابر دشمن مقاومت کرده و با مردانگی ایستاده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ملت ایران مقتدرانه و با قدرت پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده‌اند و قطعا آمریکایی‌ها در این مرحله نیز شکست خواهند خورد. آمریکایی‌ها در مدت 70 سال اخیر امتحان خود را پس داده‌اند و هرگز ملت ایران به آن‌ها اطمینان نخواهند کرد چراکه آن‌ها همواره خیانت‌کار هستند.
دری‌نجف‌آبادی بیان کرد: آمریکا باید پاسخگوی ننگ‌هایی که در تاریخ به وجود آورده، باشد، ملت ایران نمی‌توانند به آنها اعتماد کنند.
وی با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور نسبت به جنگ‌های گذشته فرق کرده است، گفت: از مسئولان انتظار می‌رود که با یک برنامه‌ریزی دقیق برای ارزاق مردم در دو یا سه ماه آینده از بروز نوسانات جلوگیری کنند.
امام جمعه اراک با اشاره به اینکه 14 میلیارد دلار برای کالای اساسی سال آینده در نظر گرفته شده، گفت: این میزان بودجه در نظر گرفته شده نیاز به مدیریت و نظارت دارد، برای ماه‌های آینده باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که دغدغه‌های مردم به حداقل برسد و از بروز نوسانات کمرشکن جلوگیری کرد چرا که این نوسانات ظلم به مردم است.
دری‌نجف‌آبادی اضافه کرد: نمایندگان استان، مدیران ارشد، شورای تامین و… باید با درایت و حکمت، حمایت از تولید، اشتغال، آبادانی روستاها، کارآفرینان، فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار قرار دهند، نباید اجازه داد برخی اختلافات سیاسی مانع کار شود.
وی با اشاره به 5 جمادی‌الاول سالروز ولادت حضرت زینب (س)، ادامه داد: حضرت زینب(س) الگوی ایمان، قرآن، ولایتمندی و ولایت‌پذیری است، روشنگری‌های حضرت زینب درسی برای مسلمانان و جهان اسلام بود، صبر و شکیبایی این بانوی بزرگ اسلام باید برای همه زنان و مردان مسلمان الگو باشد.
به گفته استدیو؛ شهدای هسته‌ای، شهدای عملیات کربلای 4 و5، رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، شهادت امیرکبیر، حضور پررنگ مردم در 22 بهمن، برگزاری باشکوه چهلمین سالگرد انقلاب و برگزاری کنگره 6200 شهید استان از مواردی بود که امام جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی اراک به آن‌ها اشاره کرد.
انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “حضرت زینب کبری(س) الگوی حقیقی ایمان و ولایت‌پذیری است”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس