سومین جشنواره ملی «چتر زندگی» در یزد به‌کار خود پایان داد


سومین جشنواره ملی «چتر زندگی» در یزد به‌کار خود پایان دادبه گفته استدیو از یزد، سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» شب گذشته، 11 آذرماه با حضور ۱۵۶ متقاضی با انتخاب ۱۹ اثر در شهر جهانی یزد به کار خود پایان داد.

در این جشنواره که در روز‌های 8 الی 11 آذر ماه در گذر فرهنگ و هنر، پارک آزادگان و پارک باغ ملی برگزار شد، از ۱۴ استان کشور حضور داشتند که گروه‌های نمایشی در مکان‌های عمومی سطح شهر بیش از ۶۰ تئاتر خیابانی اجرا کرده اند.

محمدمهدی تندگویان، معاون هماهنگی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این مراسم  برحمایت مردم و مسئولان زمینه تئاتر خیابانی تاکید کرد و گفت: تئاتر خیابانی با توجه به اینکه مخاطبان بیشتری دارد، می‌تواند به حوزه آسیب‌های اجتماعی ورود جدی‌تر و اثرگذارتری داشته باشد.

وی از تئاتر خیابانی به عنوان یک اتفاق زیبا یاد کرد و افزود: هنرمندان این عرصه از استعدادهای کشور محسوب می‌شوند که اگر از آنان حمایت نکنیم، شرایط را برای خروج آنها از کشور فراهم کرده ایم.

تندگویان با تاکید بر اهمیت نقش ابزار هنر به ویژه هنرهایی نظیر تئاتر خیابانی عنوان کرد: لازم است با استفاده از این ابزار هنری به مسائل اخلاقی، مذهبی و فرهنگی ورود شود.

یادآور می‌شود در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “سومین جشنواره ملی «چتر زندگی» در یزد به‌کار خود پایان داد”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس