لزوم تعامل متقابل مسئولان با ائمه جمعه برای رفع مشکلات مردم


‌گروه معارف- استاندار یزد بر لزوم ارتباط و تعامل متقابل مسئولان استان با روحانیون، ائمه جمعه و جماعت برای رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: شایسته است از تریبون نمازجمعه اعتماد و امید به آینده را در جامعه تقویت کنیم.

به گفته استدیو از یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد ۲۲ اسفندماه در نشست هم اندیشی با روحانیون، ائمه جمعه و جماعت استان اظهار کرد: ائمه جمعه معتمدین مردم و برخوردار از جایگاهی ارزشمند هستند که بر ارتباط و تعامل نزدیک با ائمه جمعه باور داریم و تلاش می‌کنیم که بتوانیم این ارتباط را به بهترین شکل برقرار کنیم.
طالبی با اشاره به اینکه برای برقراری تعامل و ارتباط مناسب بین ائمه جمعه و مسئولان استان باید هماهنگی بیش از گذشته باشد، ‌ادامه داد: تعامل و ارتباط مناسب بین ائمه جمعه و مسئولان استان نیازمند این است که هم امامان جمعه از اولویت ها و راهبردهای مسئولان استان آگاه شوند و هم اینکه دیدگاه‌ها و نظرات خود را برای رفع مشکلات و مسائل مردم به فرمانداران و بخشداران ارائه دهند تا این ارتباط خوب و موثر شکل گیرد.
وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی ‌مدیریت ارشد استان موضوع تامین منابع آب است، یکی از مباحث اصلی در زمینه اشتغال را تمرکز بر روی ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان یزدی و توسعه صنایع دانش بنیان عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب استان یزد در بخش گردشگری است که امیدواریم ائمه جمعه نظراتشان در این بخش را نیز ارائه کنند تا بتوانیم این بخش را با توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی فعال‌تر از گذشته ببینیم.
عالی ترین مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های غیرفعالی در استان یزد وجود دارد که باید فعال شود، ‌افزود: پروژه‌های نیمه تمامی در استان یزد وجود دارد که جلساتی در این خصوص برگزار کرده ایم و سال آینده آنها را به بخش خصوصی واگذار می کنیم تا بتوانیم این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.
طالبی خواستار دغدغه‌مندی همه اقشار مختلف در شرایط کنونی کشور شد و گفت: انتظار داریم حاشیه‌های سیاسی کنار گذاشته شود تا بتوانیم در راستای خدمت به مردم به بهترین شکل عمل کنیم زیرا پرداختن به حاشیه‌ها جز اینکه وقت‌ها را تلف کند مطلب خاصی را در پی نخواهد داشت.
استاندار یزد در ارتباط با گوشت قرمز و قیمت آن در استان،‌ بیان کرد: بخش عمده گوشت یزد باید از خارج از استان تامین شود اما نگذاشته ایم تاکنون قیمت بیشتر از استان‌های همجوار باشد البته شاید در برخی موارد در این زمینه نظارت‌های آنچنانی نشد که دنبال رفع این نواقص هستیم.
طالبی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت پرداختن به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب در استان یزد پرداخت و گفت: یکی از مظلومیت‌های مقام معظم رهبری این است که هر ساله شعارهای اصلی و اساسی کشور را مطرح می‌کنند ولی به خوبی به آن عمل نمی‌شود و با این فرمایشات شعاری برخورد و به برگزاری جلسات و همایش ها اکتفا می شود.
عالی ترین مقام اجرایی استان ادامه داد: در استان یزد باید در جهت اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب تمام تلاش خود را به کار بندیم و از محورهای عمده فعالیت ما در سال آینده ارائه راهکارهای عملی در این رابطه است تا نتیجه اثربخش خود را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نخستین کار ما در استان یزد برای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب، تشکیل کمیته‌های عملی سازی این بیاینه با مسئولیت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار است‌، ‌افزود: بیانیه رهبر معظم انقلاب بسیار جامع و کامل است و ما که در استان دنبال استفاده از ظرفیت جوانان و میدان دادن به آنها هستیم، می‌توانیم از این بیانیه که جوانان را یک سرمایه عظیم دانسته استفاده کنیم.
استاندار یزد به اهمیت همکاری و تعامل ائمه جمعه و فرمانداران و بخشداران شهرستان‌ها و بخش‌های استان یزد اشاره و خاطرنشان کرد: ائمه جمعه و فرمانداران باید هر هفته یا دو هفته یک‌بار با یکدیگر جلساتی داشته باشند تا بتوانند برای حل مشکلات شهرستان‌ها و بخش‌های خود برنامه ریزی کنند و شایسته است از طریق تریبون نمازجمعه اعتماد و امید به آینده را در جامعه تقویت کنیم.
طالبی در پایان سخنان خود گفت: همه ما رسالت داریم که کشور را از این شرایط به سمت شرایط بهتر سوق دهیم و با ‌نگاه امیدآفرینی و افزایش اعتماد در مردم، خود را برای شرایط سخت‌تر آماده کنیم.
انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “لزوم تعامل متقابل مسئولان با ائمه جمعه برای رفع مشکلات مردم”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس