وحدت، رمز امنیت و اقتدار سرزمین‌های اسلامی است


به گفته استدیو از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه 17 آبان‌ماه، گفت: خداوند در آیه 21 سوره احزاب می‌فرماید «لقد كانَ لَكُم في رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ» یعنی به‌راستی که براى شما در سيره‌ رسول خدا الگو و سرمشقى نيكوست؛ بنابراین رفتار، کردار و سبک زندگی ایشان باید سرمشق قرار گیرد.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: در ادامه آیه آمده است «لِمَنْ كَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِیرًا» یعنی این الگو بودن برای کسانی است که به خدا و قیامت امید و ایمان داشته باشند و خداوند را فراوان یاد می‌کنند.

وی بیان کرد: تمام گرفتاری‌های امت مسلمان، دقیقاً نتیجه فاصله گرفتن از سبک زندگی و سیره نبوی است؛ پیغمبر اسلام(ص) امت مسلمان را به وحدت توصیه کردند و هرگاه مشاهده می‌کردند که مسلمانان با هم اتحاد دارند، به وجد آمده و آنان را تحسین می‌کردند.

محامی اظهار کرد: تنها راه رسیدن به اقتدار و امنیت سرزمین‌های اسلامی، وحدت است؛ دنیای اسلام با توجه به جمعیت، وسعت جغرافیایی و سرمایه‌های طبیعی که در اختیار دارند، چنانچه به وحدت برسند، هیچ ابرقدرتی توان مقابله با آن را نخواهد داشت.

وی افزود: دشمنان اسلام در طول تاریخ، همواره به‌دنبال ایجاد تفرقه و شکاف در امت مسلمان بودند، چراکه به قدرت نهفته آنان آگاه بودند؛ برافروختن جنگ و اختلاف میان شیعه و سنی، تنها و تنها به نفع دنیای کفر است.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: امروز لازم است تا همگان به یک وحدت پایدار و دائمی دست پیدا کنند؛ در شرایط کنونی وحدت تنها یک تاکتیک مختص شیعیان نیست بلکه می‌توان از آن به عنوان یک استراتژی لازم و ضروری برای همه جوامع اسلامی یاد کرد.

امام جمعه زاهدان در ادامه از حضور حماسی مردم شیعه و سنی استان در راهپیمایی 13 آبان قدردانی کرد و افزود: این حضور نشان داد که علی‌رغم تلاش بیگانگان برای دلسرد کردن نسل جوان از انقلاب، این نسل همچنان عاشق نظام و شهدا هستند و فریب خدعه‌های دشمن را نمی‌خورند.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “وحدت، رمز امنیت و اقتدار سرزمین‌های اسلامی است”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس