ایجاد اختلاف منطقه‌ای؛ ترفند جدید دشمن/ شیعه و سنی ید واحده هستند


به گفته استدیو از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز امروز، 17 آبان‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز به فرا رسیدن هفته وحدت اشاره کرد و گفت: امروز در جهان اسلام مسئله‌ای مهم‌تر از وحدت مسلمانان نیست.

وی با بیان اینکه توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان در طول 40 سال گذشته علیه نظام جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است، افزود: امروز ترفند جدید دشمنان ایجاد اختلاف منطقه‌ای است و تلاش می‌کنند تا در کل منطقه غرب آسیا مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند و جنگ‌های داخلی ایجاد کنند و در کشورهای اسلامی خلأ قدرت ایجاد کند تا هرج و مرج به وجود آید.

رضوی اردکانی، جنایات داعش را که با پول‌های عربستان و اسرائیل و آمریکا شکل گرفت یادآور شد و گفت: آنان حتی با داعش هدف نتوانستند به اهداف خود دست یابند.

امام جمعه موقت شیراز یادآور شد: خود آمریکا بارها بیان کرده است که داعش را به وجود آورده و هزینه آن را پرداخت کرده و هم‌اکنون هم از آن حمایت می‌کند و یک تبلیغات انتخاباتی راه‌اندازی کرده و می‌گوید که رهبر داعش را کشته است که راست و دروغ آن مشخص نیست.

وی با تأکید بر اینکه اسرائیل و آمریکا و عربستان به دنبال ایجاد هرج و مرج در کشورهای اسلامی هستند، گفت: آنان تلاش می‌کنند تا در لبنان، عراق و سوریه این هرج و مرج را ایجاد کنند و در آنها گروهی را علیه ایران تحریک کنند و بر روی نقاط ضعف مردم انگشت گذاشته و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

رضوی اردکانی، هدف ایجاد جنگ در سوریه، لبنان و عراق را ایران دانست و گفت: باید در این شرایط هوشیار باشیم و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری وحدت میان مسلمانان را تقویت کنیم.

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه امروز غربی‌ها بر علیه ایران هیاهو راه انداخته‌اند و بحث دخالت منطقه‌ای را مطرح می‌‌کنند، گفت: این‌ها در حالی است که ایران به دعوت سوریه و به صورت قانونی در این کشور ورود کرده و با داعش جنگیده است و اصولاً داعش را ایران، حشدالشعبی و حزب‌الله زمین‌گیر کرد.

وی با ذکر این نکته که مسئولان باید به خواسته‌های به حق مردم توجه کنند، گفت: امروز دولت و ملت باید در کنار هم باشند و شیعه و سنی هم یک ید واحده در مقابل دشمنان باشند البته منظور وهابیت نیست، بلکه منظور شیعه و سنی واقعی است زیرا وهابیت یک گروه وابسته به رژیم صهیونیستی است.

رضوی اردکانی با بیان اینکه مسلمانان شیعه و سنی یک هزار و 400 با یکدیگر برادر بودند، گفت: وهابیت در مناطق سنی‌نشین، اهل سنت را تحریک می‌کند و این‌ها مشرک هستند البته اهل سنت هم وهابیت را قبول ندارد.

امام جمعه موقت شیراز با تأکید بر اینکه با برادران اهل سنت خود هیچ مشکلی نداریم، گفت: ما یک هزار و 400 سال در کنار برادران اهل سنت خود زندگی کرده‌ایم اما با حزب جاسوس وهابی کنار نمی‌آییم و اینها یک گروه متحجر وابسته به اسرائیل هستند.

وی به تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: درست است که کشورمان در تحریم است آن هم تحریمی که اگر هر کشور دیگر بود به زانو درآمده بود اما ملت ایران در مقابل تحریم‌ها تسلیم نمی‌شود.

 

 

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “ایجاد اختلاف منطقه‌ای؛ ترفند جدید دشمن/ شیعه و سنی ید واحده هستند”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس