عملیات آزادسازی میمک؛ نماد نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس


گروه سیاست و اقتصاد – امام جمعه‌ ایلام بر بازخوانی ابعاد مختلف عملیات آزادسازی میمک تأکید کرد و گفت: شایسته است چنین روزی به نام روز نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس نامگذاری شود.
عملیات آزادسازی میمک نماد نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس استبه گفته استدیو از ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار، امام جمعه‌ ایلام در خطبه‌های نماز جمعه امروز، 21 دی با اشاره به قیام 19 دی قم، اظهار کرد: خون شهدای 19 دی منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و امسال هم مقام معظم رهبری به همین مناسبت در دیدار با مردم قم ، رهنمودهایی را فرمودند که نویدبخش آینده‌ای روشن برای ایران اسلامی است.
وی با بازخوانی رهنمودهای معظم‌له در این دیدار، گفت: آمریکا علی‌رغم هزینه‌های زیاد در منطقه شکست خورده که نمونه‌ آن سفر ناکام و سه ساعته‌ی ترامپ در حال چراغ خاموش است.
امام جمعه ایلام وضعیت اقتصادی آمریکا را نامطلوب و بحرانی توصیف کرد و گفت: تعطیلی بخشی از دولت آمریکا شاهد این مدعا است و ذلت و سقوط ابرقدرتی آمریکا را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به عملیات کربلای 5 ، اظهار کرد: عملیات کربلای 5 و در شرایطی که توازنی بین نیروهای دشمن و ما برقرار شده بود و  دشمن بعد از کربلای 4 مغرور شده بود و با کمک نظامیان آمریکایی و صهیونیستی نقشه‌هایی را کشیده بود اما رزمندگان ما نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد.
امام جمعه ایلام با اشاره به عملیات ضربت ذوالفقار، گفت: این عملیات از شاهکارهای دفاع مقدس است که توسط ارتش و عشایر و ایل خزل و سایر ایلات انجام شد و  هنوز آن گونه که باید مورد بررسی و بازبینی قرار نگرفته است.
کریمی‌تبار تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این عملیات این است که ارتش بدون داشتن نیروی پشتیبانی به خود اجازه‌ی عملیات بدهد و نیروی مهاجم خیلی کمتر از نیروی دفاعی باشد و در ساعات اولیه تمام اهداف مورد نظر تصرف شد و در برابر 62 شهید بیش از 1000 نفر از نیروهای دشمن از بین رفتند و شایسته است چنین روزی به نام روز نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس نامگذاری شود.
وی با تبریک روز ولادت حضرت زینب(س) ، اظهار کرد: این بانوی بزرگ بهترین الگو برای زنان و مخصوصا جامعه‌ پرستاری است.
کریمی‌تبار در ادامه درگذشت سرهنگ عبدالصاحب طهماسبی، جانشین سابق فرمانده امیرالمومنین(ع) را تسلیت گفت.
امام جمعه‌ ایلام به مسئولان توصیه کرد: دقت کنند تا در میدان دشمن بازی نکنند و چیزهایی را بر زبان و قلم جاری نکنند که موجب اختلاف شود . قدر این مردم را بدانید و اگر توان و استعدادی در اختیار دارید برای خدمت به این مردم شایسته‌ی خدمت به کار بگیرید.
انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “عملیات آزادسازی میمک؛ نماد نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس