ارسال ۲۱۰ اثر به سوگواره علمدار کربلا


گروه فرهنگی – مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با بیان اینکه ۲۵ شهریور آخرین ‌مهلت ارسال اثر به ششمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» به میزبانی استان ایلام است از ارسال ۲۱۰ اثر به دبیرخانه این سوگواره نیوز داد.
ارسال ۲۱۰ اثر به سوگواره علمدار کربلا
حجت‌الاسلام و المسلمین علی چراغی پور، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام امروز در گفت‌وگو با استدیو از ایلام، اظهار کرد: ششمین سوگواره ملی علمدار کربلا در سال جاری با محوریت «آواها و نواهای عاشورایی» ویژه شخصیت حضرت ابوالفضل العباس (ع) در مرکز این استان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این سوگواره در رشته‌های «مداحی و نوحه‌خوانی، چاووش‌خوانی و لالایی خوانی» ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود، تصریح کرد: آخرین‌مهلت ارسال به دبیرخانه سوگواره ملی علمدار کربلا 25 شهریور سال جاری است.
چراغی پور گفت: شناسایی استعدادهای برتر ادبی فعال و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در حوزه آواها و نواهای عاشورایی، آشنایی بیشتر مردم و مسئولان بااستعدادها و ظرفیت‌های هنری موجود در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تولید آثار فاخر ادبی در حوزه معارف دینی و آیینی را از دیگر اهداف این سوگواره برشمرد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام افزود: سوگواره ملی علمدار کربلا در 5 سال گذشته در دو بخش عکس و شعر در ایام اربعین حسینی برگزار می‌شده است که در سال جاری بنابر پیشنهاد ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور و تائید در گردهمایی مسئولان ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور، در بخش آواها و نواهای عاشورایی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مراسم اختتامیه سوگواره ملی علمدار کربلا در نیمه اول مهرماه سال جاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: حضور نمایندگان تولیت آستان مقدس حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) و اجرای منتخب آواها و نواهای عاشورایی توسط هنرمندان عاشورایی از برنامه‌های شاخص این سوگوار خواهد بود.
چراغی‌پور همچنین از برگزاری نمایشگاه عکس اربعین حسینی در حاشیه برگزاری این سوگواره به همت بسیج هنرمندان استان ایلام نیوز داد و عنوان کرد: در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان عکاس استان ایلام که در ایام اربعین حسینی ثبت‌شده در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “ارسال ۲۱۰ اثر به سوگواره علمدار کربلا”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس