افزایش 3 برابری تردد زائران اربعین امسال نسبت به سنوات گذشته


افزایش 3 برابری تردد زائران اربعین امسال نسبت به سنوات گذشته
به گفته استدیو از ایلام، حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد مرکزی اربعین امروز 22 مهر ماه در نشست قرارگاه اربعین مرز مهران اظهار کرد: از این تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر تاکنون به کشور بازگشته‌اند و ۲ میلیون نفر دیگر هم اکنون در عراق بسر می‌برند.
وی با اشاره به اینکه اربعین امسال شاهد افزایش سه برابری تردد زائران به نسبت سال‌های گذشته هستیم، پیش‌بینی کرد: امسال شاهد خروج سه و نیم میلیون زائر ایرانی از عراق باشیم. 
ذوالفقاری اضافه کرد: به تمامی زئران ثبت ‌نام شده در سماح از طریق پیامک برای مدیریت بهتر تردد (خروج و ورود) اطلاع‌رسانی شده است تا به تدریج از مرزها تردد کنند.
رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد زائران ورودی به کشور به نسبت موج رفت بیشتر شده و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در داخل مهران و ۴۵۰ دستگاه در داخل عراق مستقر شده است، عنوان کرد: برای ترابری زائران در مسیرهای مرز مهران، پایانه برکت و پل زائر هم ۲۵۰ تریلر لبه دار سپاه برای جابجایی زائران برگشتی تعیین شده است.
وی اظهار کرد: اعزام اتوبوس‌های دورن و برون‌شهری به مرزها به نسبت میزان زائران برگشتی در مرزها خواهد بود و با توجه به تجارب گذشته بیشترین تعداد اتوبوس‌ها به مرز مهران اختصاص می‌یابد.
ذوالفقاری تصریح کرد: هماهنگی میان ارگان‌های کشوری و لشگری عضو ستاد اربعین بسیار بهتر از سال های گذشته بوده و سطح رضایت‌مندی زائران در مرز مهران نیز در ارزیابی‌های صورت گرفته ارتقا یافته است.
وی با اشاره به تصویب طرح تفصیلی اربعین در مهران، افزود: سال های آینده با سازماندهی بهتر به استقبال زائران اربعین می رویم.
رئیس ستاد مرکزی اربعین بر لزوم حفظ شان و منزلت زائران تاکید کرد و گفت: هدف اصلی اربعین که همانا تقویت معنویت است نباید دچار مسایل حاشیه‌ای شود.
ذوالفقاری یادآور شد: امسال میزان دریافتی بیمه به 22 هزار تومان کاهش یافته و در مقابل میزان کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای نیز افزایش یافته است.
به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین، موکب‌ها در مسیر بازگشت زائران از نظر آب، برنج و آرد تقویت شده‌اند و همچنین مراقبت و پایش مسیر تردد زائران بویژه از نظر مسائل بهداشتی الزام‌آور است.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “افزایش 3 برابری تردد زائران اربعین امسال نسبت به سنوات گذشته”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس