کتاب «فقه، موسیقی، انقلاب اسلامی، تهدید یا فرصت» نقد و بررسی شد


به گفته استدیو؛ مهر نوشت: نشست نقد و بررسی کتاب «فقه موسیقی، انقلاب اسلامی، تهدید یا فرصت» با حضور حجت الاسلام مجتبی فلاحتی نویسنده اثر، حجت الاسلام عبداللّه حسن‌زاده و جمعی از علاقمندان به مباحث فقه موسیقی در قم برگزار شد.

در ابتدای این نشست که در سالن اجتماعات حوزه هنری قم برگزار شد، بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره هنر و فقه هنر در قالب یک ویدئو به نمایش درآمد. در ادامه امیر حسن حاجی ابراهیمی پژوهشگر موسیقی به عنوان مجری با سخنانی درباره موسیقی و هنرمند متدین نشست را آغاز کرد و به کتابی که در این جلسه به نقد گذاشته شده و سوابق بحث‌های مطرح شده اشاره کرد.

در ادامه محمدرضا آزاد کارشناس هنری به طرح مباحثی درباره لزوم پرداختن به بحث فقه در موسیقی اشاره کرد و خواستار تبدیل این مباحث به گفتمانی در حوزه‌های علمیه و در میان هنرمندان شد.

سپس حجت‌الاسلام عبدالله ‌حسن‌زاده از چهرهای شاخص مدیریت فرهنگ و هنر در حوزه دین، به طرح مباحثی در خصوص موسیقی و الفبای آن پرداخت. او ابزار و لوازم هنری را خالی از اشکال و حرمت دانست و محتوای موسیقی و اثری که حاصل می‌شود را محل مناقشه خواند.

سومین سخنران این نشست حجت‌الاسلام مجتی فلاحتی نویسنده اثر بود. او انگیره اولیه‌ تألیف و گردآوری این کتاب را بیانات و نگاه متفاوت مقام معظم رهبری درباره موسیقی دانست و در ادامه به تشریح مباحث مطرح شده در کتاب مورد نقد پرداخت.

حجت الاسلام فلاحتی نیوز از آمادگی سه نسخه دیگر این کتاب برای چاپ داد و خاطر نشان کرد که جلد دوم این کتاب در حال چاپ است و به زودی راهی بازار نشر می‌شود.

وی همچنین از برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی موسیقی با محوریت مباحث مطرح در کتاب «فقه موسیقی، انقلاب اسلامی، تهدید یا فرصت» نیوز داد که در 10 جلسه توسط حوزه هنری قم برگزار خواهد شد.

کتاب «موسیقی، فقه، انقلاب اسلامی تهدید یا فرصت» که به آرای فقهای شیعه درباره موسیقی و به تفصیل به نظرات رهبر معظم انقلاب در این باب می‌پردازاد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده ‌است.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “کتاب «فقه، موسیقی، انقلاب اسلامی، تهدید یا فرصت» نقد و بررسی شد”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس