جشنواره بین‎المللی صنایع دستی در تبریز برگزار می‎شود


گروه فرهنگی ــ معاون پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، از برگزاری چهارمین جشنواره بین‎المللی خلاقیت و نوآوری با حضور ۳۰ کشور اسلامی در تبریز نیوز داد و گفت: این جشنواره با حضور مهمانان و هنرمندان سرشناس کشورهایی از قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا ۲۳ الی ۳۰ خردادماه سال جاری برگزار می‎شود.

چهارمین جشنواره بین‎المللی صنایع دستی در تبریز برگزار می‎شود

به گفته استدیو از آذربایجان‌شرقی، مهدی محمدزاده، معاون پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز از برگزاری چهارمین جشنواره بین‎المللی صنایع دستی با حضور 30 کشور اسلامی در تبریز نیوز داد و گفت: این جشنواره با حضور مهمانان و هنرمندان سرشناس کشورهایی از قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا 23 الی 30 خردادماه سال جاری برگزار می‎شود.
وی اظهار کرد: این جشنواره حاصل همکاری 10 ساله تبریز و سازمان همکاری‌ اسلامی (OIC) است، این سازمان پس از سازمان ملل، دومین نهاد بین‎المللی بوده و 58 کشور از سه قاره آفریقا، آسیا و اروپا در این سازمان عضو هستند.
محمدزاده در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه هنر اسلامی تبریز گفت: مشابه این دانشگاه در کم‎تر جایی وجود دارد و تمامی رشته‎های هنری و ابزارها و تجهیزات مرتبط با آن‌ها در این دانشگاه موجود است، از این رو سازمان همکاری‎های اسلامی نیز تمایل به استفاده از این ظرفیت دارد.
وی با بیان اینکه اولین دوره از جشنواره بین‎المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی با رایزنی دانشگاه هنر اسلامی با OIC در سال 92 برگزار شد، افزود: پیشنهاد شد که این جشنواره هر دو سال یک بار برگزار شود، مراسم افتتاحیه چهارمین دوره از این جشنواره روز پنجشنبه، بیست و سوم خردادماه و مراسم اختتامیه نیز سی‎ام خردادماه است.
معاون پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز با اشاره به حضور سخنرانان داخلی و خارجی در این جشنواره بیان کرد: دبیرکل مرکز تحقیقات تاریخ، فرهنگ و هنر جهان اسلام، وزیر تحقیقات، علوم و فناوری، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون علم و فناوری رئیس جمهور و مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده جزو سخنرانان اصلی این برنامه هستند و از 71 هنرمند مطرح جهان برای حضور در این همایش دعوت شده‌اند.
وی بیان کرد: بازدید از این نمایشگاه از 25 الی 30 خردادماه برای عموم مردم آزاد است، هنرمندان مدعو به این مراسم در طول این جشنواره به خلق آثار هنری و اجرای زنده آن و هیئت داوران نیز به داوری این آثار پرداخته و به 18 هنرمند برگزیده در 10 بخش هنری جوایزی اهدا خواهد شد.
محمدزاده اظهار کرد: اثرات برگزیده در این بخش به همراه آثار جشنواره‎های قبل در مجموعه هنرهای اسلامی تبریز نگهداری می‎شوند و تلاش‎ها برای تعیین ساختمانی مناسب و بزرگ‎تر برای افتتاح موزه هنرهای اسلامی است، همچنین مالکیت این آثار هنری برگزیده نیز توسط صاحبان آثار به تبریز داده می‎شود.
معاون پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، در پایان، برگزاری این جشنواره را دلیلی بر ارتباط خوب ایران با کشورهای اسلامی و خط بطلانی بر تلاش رسانه‎های غربی مبنی بر ناامن نشان دادن ایران دانست و گفت: با وجود سیاه‌نمایی‎ها علیه ایران مبنی بر ارتباط محدود و کم‌رنگ ایران با کشورهای اسلامی و دیگر کشورها، 71 مهمان از 30 کشور خارجی دعوت ایران برای شرکت در این جشنواره را پذیرفته‌اند، هنر تحریم‌شدنی نیست و مرزهای تحریم را دور می‌زند.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “جشنواره بین‎المللی صنایع دستی در تبریز برگزار می‎شود”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس