بهبود امور مسلمانان نیوزیلند پس از حملات تروریستی


به گفته استدیو به نقل از «د عرب‌ویکلی»؛ پس از حمله تروریستی به دو مسجد  در نیوزیلند که در اسفندماه سال گذشته  رخ داد و با همبستگی گسترده مردم با آن‌ها همراه شد، شرایط مسلمانان این کشور تغییر یافته و دستاوردهایی مهمی از جمله دریافت مجوز دولت برای باز‌کردن مدارس اسلامی، استفاده از بلندگو برای اذان و پخش نماز جمعه در تلویزیون دولتی کسب شده است.

تا چند ماه قبل، جامعه مسلمانان گروهی اقلیت در نیوزیلند بودند که کسی از آنها نیوز نداشت، ولی بعد از حادثه مسجد «النور» و «لینود» در این کشور که به کشته‌شدن 51 نفر انجامید، شرایط تغییر کرده است.

این حوادث باعث شد که رهبران جامعه مسلمانان با مقامات این کشور تعامل مستقیم داشته باشند و دغدغه‌ها و موضوعات مد نظر مسلمانان را با آن‌ها در میان بگذارند.  

«جمال فودا»، امام مسجد النور که خودش شاهد حمله چند ماه قبل بود، در مصاحبه‌ای گفت که واکنش‌های مثبت به این اتفاق، بر وضعیت جوامع مسلمان در نیوزیلند و دیگر نقاط تأثیر خوبی گذاشته است.

مسجد النور در چند ماه گذشته به مکانی برای بازدید سیاستمداران و افراد مشهور از سراسر جهان تبدیل شده که به منظور نشان دادن همدردی و همبستگی با جامعه مسلمانان در آن شرکت می‌کنند.

به گفته امام مسجد النور،‌ غربی‌ها که به اسلام حمله می‌کنند، چیز زیادی در مورد آن نمی‌دانند و حتی اگر بخواهند بیشتر در مورد اسلام بدانند، نمی‌توانند منابع مناسب را پیدا کنند، بنابراین، ضروری است که تلاش‌های طولانی مدتی برای ترجمه مراجع اسلامی و در دسترس بودن آنها در مراکز اسلامی انجام شود.

یادآور می‌شود حمله یک شهروند استرالیایی نژادپرست به دو مسجد شهر کرایست‌چرچ در ۲۴ اسفند سال گذشته، به کشته شدن 51 نمازگزار مسلمان و مجروح شدن تعدادی دیگر منجر شد.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “بهبود امور مسلمانان نیوزیلند پس از حملات تروریستی”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس