حضور در مسجد عامل کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است


به گفته استدیو از گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی رضوانی‌نژاد، مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گیلان امروز، 22 مردادماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح «سفیران اجتماعی»، اظهار کرد: این طرح به صورت آزمایشی در پنج شهر کشور اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در استان گیلان با محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان شفت اجرا می‌شود، تصریح کرد: طرح «سفیران اجتماعی» مطابق با اسناد بالادستی و به منظور ضرورت احیا و تقویت کارکردهای اجتماعی مساجد اجرا خواهد شد و لذا شهرستان شفت از توانمندی و ظرفیت لازم برای اجرای آن برخوردار است.

مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد گیلان با اشاره به فعالیت 38 کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان شفت، گفت: از این تعداد، کانون‌های بعثت مسجد اباصالح(عج)، شهدای مزگده مسجد امام سجاد(ع)، شهدای ملاسرای مسجد فاطمیه(س)، شهدای چکوسر مسجد امام خمینی(ره)، شهدای ملاسرای مسجد ملاسرا و باقرالعلوم مسجد جامع امام حسن مجتبی(ع) مجری طرح مذکور در شهرستان شفت هستند.

رضوانی‌نژاد محله‌محور بودن، خانواده‌محور بودن، مسجدمحور بودن و استمرار را از ویژگی‌های شاخص طرح «سفیران اجتماعی» دانست و ادامه داد: در این طرح یکی از اعضای خانواده در رده سنی 12 تا 18 سال انتخاب شده و با فراگیری آموزش‌های ویژه به عنوان سفیر اجتماعی در خانواده انتخاب می‌شود.

وی از شناسایی مربیان طرح مذکور نیوز داد و بیان کرد: کل اعضای خانواده به مدت یک سال تحت پوشش آموزش‌های طرح قرار می‌گیرند و برای خانواده‌های تحت پوشش، پرونده تشکیل می‌شود.

مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد گیلان شناسایی خانوارهای پیرامون مسجد را از وظایف اصلی کانون‌های شرکت‌کننده در طرح «سفیران اجتماعی»‌ برشمرد و گفت: باید با بهره‌گیری از نیروهای جوان آسیب‌های اجتماعی را شناسایی و با جذب افراد به مسجد از آن پیشگیری کنیم.

رضوانی‌نژاد حضور در مسجد را عامل کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی دانست و یادآور شد: طرح «سفیران اجتماعی» فرصتی مغتنم جهت فعالیت دستگاه‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی محلات با محوریت مساجد است.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “حضور در مسجد عامل کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس