فراخوان جشنواره‌ قصه‌گویی در لرستان منتشر شد


فراخوان جشنواره‌ قصه‌گویی در لرستان منتشر شدبه گفته استدیو از لرستان، بیست‌ و دومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای آذر ۹۸ برگزار می‌شود.
محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و مؤثر میان قصه‌گویان ایرانی و خارجی، احیای سنت قصه‌گویی، برنامه‌ریزی برای تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه‌گویی و مشارکت مردم در ترویج این فرهنگ به‌عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه عنوان کرد.
وی با بیان این‌که بخش صحنه‌ای شامل مسابقه ملی و بین‌الملل است، اضافه کرد: شرکت‌کنندگان بخش مسابقه ملی دختران و پسران شامل نوجوانان، بانوان، آقایان، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها هستند.
محمدی افزود: در بخش بین‌الملل نیز برگزیدگان ۲۱ دوره گذشته جشنواره قصه‌گویی در مراحل منطقه‌ای، ملی و بین‌الملل و قصه‌گویان و مجریان دارای سابقه اجرا در رسانه ملی تئاتر کشور به همراه داوطلبان سایر کشورها می‌توانند شرکت کنند.
وی اضافه کرد: بخشی از شیوه‌های قصه‌گویی صحنه‌ای شامل کلاسیک، قصه‌هایی از روزگاران کهن، تاریخ، سنت‌ها، مذهب، آداب و قهرمانی‌ها از منابع شفاهی یا کتبی است که بدون ابزار اجرا می‌شود؛ بخش دیگری نیز به قصه‌گویی مدرن اختصاص یافته که شامل قصه‌هایی می‌شود که به‌صورت گفت‌وگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق از منابع شفاهی یا کتبی انتخاب و اجرا می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان تصریح کرد: قصه‌گویی به‌صورت تک‌نفره و در مدت زمان حداکثر ۱۵ دقیقه و تصویربرداری از قصه‌گویی در نمای باز از جمله شرایط شرکت در بخش صحنه‌ای است.
محمدی گفت: در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای نیز علاقه‌مندان می‌توانند با موضوع‌ «قصه زندگی من» در فیلمی به مدت ۹۰ ثانیه، امیدها، شادی‌ها و آرزوهای زندگی خود را به شیوه‌ای مستندگونه روایت کنند.
وی ادامه داد: روایت قصه از زبان یک راوی، ارسال فیلم در قالب mp۴ و حجم حداکثر ۴۰۰ مگابایت و تصویربرداری با استفاده از دوربین و موبایل به‌صورت افقی و دارای صدای مطلوب از شرایط بخش قصه‌گویی ۹۰ ثانیه است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در پایان گفت: علاقه‌مندان به شرکت در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور ۹۸ فرصت دارند برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “فراخوان جشنواره‌ قصه‌گویی در لرستان منتشر شد”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس