دنیای اسلام مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است


به گفته استدیو از گیلان، حجت‌الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان امشب، 20 تیرماه در آیین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم گیلان که در سالن اجتماعات بانک ملی رشت برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کریم کامل‌ترین، علمی‌ترین، منطقی‌ترین کتاب است.

وی با تاکید بر اینکه گفتمان قرآن، گفتمان فرا زمانی و فرا مکانی و فرافرهنگی است، افزود: صددرصد گفتمان قرآن مقدس و با ارزش است، تنها کسانی که می‌توانند شارح و مفسر قرآن باشند اهل بیت هستند.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه قرآن کریم یک وسیله مدرن برای هدایت و نجات بشریت است، گفت: آنچه انسان که در حوزه‌های مختلف به آن نیاز دارد در قرآن آمده است.

وی قرآن کریم را سالم‌ترین راه برای نجات انسان توصیف کرد و افزود: آموزه‌های قرآن کریم، زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت است. هرکسی با قرآن مانوس شود از بدی‌ها و عیب‌ها و نقص‌ها مبرا و عاری است.

علیزاده تصریح کرد: خانه‌ای داری خیر و برکت است که از آن صوت و تلاوت قرآن کریم به گوش برسد. اگر بخواهیم جامعه همراه با امنیت داشته باشیم باید به قرآن رجوع کنیم.

وی اضافه کرد: آرامش واقعی و امنیت حقیقی در جامعه‌ای حاکم می‌شود که در آن تلاوت و عمل به قرآن وجود داشته باشد؛ نام و فرهنگ و سخنان ائمه بعد از قرن‌ها به علت عمل به قرآن ماندگار شد.

وی با گرامیداشت دهه کرامت، گفت: سخنان و مبارزات فرهنگی و سیاسی امام رضا(ع) و پاسخ به شبهات از سوی ایشان، برگرفته از آیات قرآن است.

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به اینکه دنیای اسلام امروز مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است، اظهار کرد: اقتدار و عظمت و عزت و صلابت و شکوه ما به برکت وجود امام رضا(ع) و قرآن است.

علیزاده با اشاره به پنج ذی القعده، روز بزرگداشت امامزادگان، گفت: برکاتی نصیب جامعه ما می‌شود به برکت وجود امام رضا(ع) و امامزادگان است.

گفتنی است؛ چهل و دمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم گیلان از 17 تا 20 تیر در سال اجتماعات بانک ملی رشت واقع در چهارراه گلسار برگزار شد.

دنیای اسلام مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است

دنیای اسلام مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است

 

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “دنیای اسلام مدیون فرهنگ رضوی و قرآن است”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس