خانه‌ای برای مدیریت و حمایت از فعالیت‌های خیرخواهانه در کشور


به گفته استدیو؛ خانه خيرين ايران، ملجأیی برای هم‌انديشی اهل خير و مؤسسات نيكوكاری است که به كوشش و تلاش تعدادی از فرهيختگان اهل خير در سال 1383 تشكيل شده است. خانه خيرين ايران با حضور نمايندگان مؤسسات خيريه سراسر كشور تشكيل شده و هر مؤسسه خيريه‌ای كه با اخذ مجوز از دستگاه‌های متولی، مجوز فعاليت دريافت كرده باشد، می‌تواند عضو خانه خيرين ايران باشد.

مؤسسات خيريه می‌توانند از طريق خانه خيرين ايران اطلاعات، روش كار‌ها و توانمندی‌های خود را به اشتراک گذارند و از روش‌كارهای ديگر مؤسسات خيريه نیز بهره‌مند شوند. خانه خيرين به منظور استفاده از توانمندی‌ها و تجارب مؤسسات خيريه، سمينارها و نشست‌های منطقه‌ای  و كشوری را با حضور نمايندگان مؤسسات خيريه برگزار می‌کند و به دنبال روش‌هايی است كه از همپوشانی خدمت‌رسانی مؤسسات بكاهد و هماهنگی و همكاری بين مؤسسات را افزايش دهد.

علی روشنايی، مدیرعامل خانه خیرین ایران است. وی در گفت‌وگو با استدیو، در تبیین فعالیت‌های این نهاد مردمی گفت: این خانه در 31 استان و 400 شهرستان شعبه و نمایندگی دارد.

وی ارائه پيشنهادات كارشناسی شده به مسئولين ذيربط دولت جمهوری اسلامی ايران در مورد فعاليت‌های خيرخواهانه و نيكوكارانه و پيگيری آن تا محقق شدن و حصول نتيجه را از جمله اهداف خانه خیرین ایران برشمرد و گفت: در این زمینه مواردی احصا و تدوین شده، اما هنوز به مرحله اعلام نرسیده است.

وی از جمله فعالیت‌های خانه خیرین ایران را برقراری ارتباط با مؤسسات و نهادهای خيريه بين‌المللی و فراهم كردن بستر مناسب برای جلب كمک‌های نقدی و غيرنقدی آنها براساس قوانين و مقررات دولت جمهوری اسلامی ايران دانست و گفت: در مراحل اولیه این طرح هستیم تا سندی راهبردی تدوین شود.

روشنایی به برخی فعالیت‌های صورت گرفته از سوی خانه خیرین ایران اشاره و عنوان کرد: 61 میلیون تومان کمک نقدی و معادل 15 میلیارد و 905 میلیون ریال کمک غیرنقدی از سوی خانه خیرین ایران طی یک سال گذشته برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال شده است.

مدیرعامل خانه خیرین ایران به برگزاری سه دوره آموزشی در استان‌های مازندران، آذربایجان غربی و هرمزگان در زمینه مدیریت مؤسسات خیریه، امور مددکاری طی سالی که گذشت اشاره و عنوان کرد: طی برگزاری این دوره‌ها مدیران عامل مؤسسات خیریه تحت آموزش‌های تخصصی مدیریت قرار گرفتند.  اولین دوره تخصصی آموزشی برای مؤسسات خیریه استان سمنان نیز طی 29 دی ماه، برگزارمی‌شود.

وی به تفاهم‌نامه‌ای با ستاد توانمندسازی محرومان کشور اشاره و تصریح کرد: در راستای این تفاهم‌نامه مؤسسات خیریه‌ای که طرح توجیهی در مناطق کم‌برخوردار و روستاها داشته باشند، از تسهیلات خوداشتغالی تا سقف 500 میلیون تومان با سود چهار درصد بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “خانه‌ای برای مدیریت و حمایت از فعالیت‌های خیرخواهانه در کشور”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس