اعلام فراخوان سومین جشنواره «فیلم کوتاه چراغ» در کردستان


گروه فرهنگی- رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان از اعلام فراخوان سومین جشنواره «فیلم کوتاه چراغ» در استان نیوز داد و گفت: این جشنواره در دو بخش فیلم و فیلم‌نامه در سنندج برگزار می‌شود.

علی‌عباس داودنیا، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان در گفت‌وگو با استدیو از کردستان، اظهار کرد: سومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ به همت انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان و با هدف گسترش مفاهیم ارزشی در استان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش فیلم کوتاه و فیلم نامه برگزار می‌شود، افزود: تمامی فیلمسازان استان کردستان مجاز به شرکت در این جشنواره هستند و حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی در بخش اصلی ۱۰ دقیقه است و محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی در بخش‌های مختلف جشنواره وجود ندارد.
داوودنیا، موانع توسعه اقتصادی کردستان، کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، استکبارستیزی و جهاد همه جانبه، ماهیت شوم جریانات تکفیری، اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، سبک زندگی ایرانی اسلامی، موضوعات آزاد با رویکرد اجتماعی، حمایت از کالای ایرانی و آسیب‌ها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی را از موضوعات شرکت در این جشنواره اعلام کرد.
وی عنوان کرد: هر فیلم می‌بایست بر روی یک لوح فشرده (DVD) ارسال گردد و تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال سه نسخه فیلمنامه، یک قطعه عکس ٤×٣ فیلمساز و عکس صحنه و پشت صحنه فیلم از جمله مقررات ارسال آثار است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان بیان کرد: در بخش فیلم‌نامه ضرروی است یک نسخه از متن اصلی بر روی لوح فشرده در فایلی با فرمت word به همراه فرمت Pdf آن، با فونت یاقوت و سایز ١٤ بر روی ورقه A٤ به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
وی آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ٢٠ بهمن‌ماه امسال اعلام کرد و افزود: کار داوری آثار در ١٠ اسفندماه و اختتامیه ١٥ اسفندماه سال‌جاری برگزار می‌شود.
داودنیا، بیان کرد: جوایز این جشنواره به ترتیب بخش فیلم مستند، داستانی، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ١٠ میلیون ریال به فیلم برگزیده اول در هر دو بخش، لوح تقدیر و مبلغ ٨ میلیون ریال به فیلم برگزیده دوم در هر دو بخش، لوح تقدیر و مبلغ ٦ میلیون ریال به سومین فیلم برگزیده در هر دو بخش و در بخش فیلمنامه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ٨ میلیون ریال به نفر اول، لوح تقدیر و مبلغ ٦ میلیون ریال به نفر دوم، لوح تقدیر و مبلغ ٤ میلیون ریال به نفرسوم تعلق خواهد گرفت.
وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر ارسال پستی به آدرس «سنندج، میدان بسیج، مجتمع فرهنگی و هنری فجر، طبقه اول اداری، سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان» از طریق تلفن ٣٣٢٩١١٧٨-٠٨٧ تماس برقرار کرده و آثار خود را به سایت SepahKordestan.ir ارسال کنند.
انتهای پیام

نظر دهید !!!

نظر شما برای “اعلام فراخوان سومین جشنواره «فیلم کوتاه چراغ» در کردستان”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب وردپرس